BAJKI – POMAGAJKI  to projekt mający na celu pomoc dziecim w zrozumieniu
i ułatwienie przeżywania  dziecięcych emocji . Są to niezwykłe historie dotyczące konkretnych problemów, emocji z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają.  Krótkie czytane bajki  przychodzą dzieciom z pomocą , oswajają z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele wskazówek, co można zrobić , by poradzić sobie w danej, trudnej dla dziecka sytuacji. Czasem prosty komunikat, stwierdzenie, że wszystko będzie dobrze po prostu nie wystarczą. Wtedy właśnie mogą pomóc bajki. Warto próbować.

Projekt realizowany będzie przez nauczyciela naszego przedszkola, wychowawcę
i pedagoga specjalnego –mgr Beatę Głogowską  w grupach dzieci 5 i 6- letnich. Krótkie zajęcia z czytaniem, opowiadaniem bajek będą organizowane dwa razy w miesiącu, a treść bajki zawsze będzie dostępna u wychowawców grup.

Beata Głogowska