Dziś odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla Przedszkolaków w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach  pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice Pana Wacława Gregorczyka oraz w ramach wdrażania projektu grantowego fundacji  mBank „Rosnę z matematyką”  pod hasłem “Baw się, orientuj, koduj”,  dzieci z okolicznych przedszkoli   miały okazję wystawić 2 osobowe   drużyny i powalczyć  o tytuł Mistrza matematyki. W konkursie wzięło udział 18 zespołów z okolicznych przedszkoli min. :  SP Sanki,  PS Tenczynek, Akademii Małych Tygrysków, SP Filipowice, SP Ostrężnicy, ZPO Wola Filipowska, Przedszkole zgromadzenia Sióstr miłosierdzia, SP Zalas, niepubliczne Przedszkole Tuptusie oraz  PS w Krzeszowicach. Dzieciaki rozwiązywały zadania matematyczne  takie jak:

Matematyczne sudoku,  rozwiązywały działania matematyczne na oddawanie i odejmowanie, rozwiązywały zadnie tekstowe, uzupełniali tabelkę wg kodu, 5 zadanie dotyczyło orientacji na kartce papieru.

Jury oceniało poprawność wykonania zadnia w określonym czasie. Spotkanie zakończyłyśmy zliczeniem punktów każdej drużynie.  Wszystkie drużyny poradziły sobie świetnie. A mistrzami matematycznym zostały dzieciaki ze SP Sanki, którym serdecznie gratulujemy 😊

Dzięki temu konkursowi oraz projektowi grantowemu mBanku mogliśmy dzieciom stworzyć warunki do rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych. Dla nas jako organizatorów był to jeden ze sposobów ewaluacji naszego programu i wyciagnięcia wniosków do dalszej pracy. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, iż najlepszym sposobem nauki pojęć matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy. Podziękowania należą się wszystkim a w  szczególności  za wspaniałą, wspólną zabawę.